15 października 2015

Narzędzia

narzędzia

Narzędzia produktywności, które pomagają i ułatwiają moją pracę

Na tej stronie prezentuję rozmaite narzędzia: programy, aplikacje, książki i inne, których używam podczas pracy. Są to wyłącznie produkty, które sprawdziłem i jestem przekonany co do ich skuteczności.

Programy i aplikacje

Dropbox – usługa przechowywania danych w chmurze. Możesz zapomnieć o noszeniu pamięci przenośnej. Wszystkie Twoje pliki będą synchronizowane pomiędzy urządzeniami, których używasz. Możesz również uzyskać do nich dostęp poprzez zalogowanie się na stronie usługi z każdego urządzenia z dostępem do internetu. Oferuje zarówno bezpłatne jak i płatne taryfy (dla płacących klientów m.in. więcej miejsca).

Toodledo – jedno z najpopularniejszych narzędzi do wdrażania w życie metodologii GTD (Getting Things Done). Pomocne w określaniu swoich celów, zarządzania czasem i zadaniami w pracy jak i w życiu prywatnym. Oferuje zarówno darmowe jak i płatne pakiety. Sam używam płatnej wersji od 2011. Próbowałem innych aplikacji ale żadna nie spełniała moich oczekiwań tak dobrze jak Toodledo.

Trello – aplikacja umożliwiająca zarządzanie zespołem. Daje możliwość obserwowania na bieżąco postępu prac a także współpracy przy poszczególnych zadaniach. Przydaje się szczególnie w przypadkach gdy nie wszyscy pracują na co dzień w biurze i/lub nie mają możliwości/nie chcą pozostawania w stałym kontakcie (bo może to obniżać produktywność).

Mailchimp – aplikacja umożliwiająca organizację działań mailingowych organizacji i profesjonalizację tej części kontaktu z odbiorcami i klientami.

Dokumenty Google – bardzo popularny, darmowy pakiet biurowy. Największy konkurent pakietu MS Office firmy Microsoft.

Excel – jeden z programów pakietu MS Office firmy Microsoft. Używam go codziennie, nie wyobrażam sobie swojej pracy bez tego programu. O nim też dużo na moim blogu.

Książki

Moje lektury w większości dotyczą ulepszaniu mojej pracy. Excel, produktywność, automatyzacja, raportowanie, pulpity (dashboardy), marketing internetowy, wszystko o Google itp. itd. 🙂

Strony internetowe

Wykaz stron internetowych, regularnie uczęszczanych przeze mnie i które uważam za źródło wiedzy i inspiracji w temacie przoduktywności.

Usługi

O stronę wizualną mojej strony internetowej dba Voysa.pl. Serdecznie polecam!